نشست نقد و بررسی روز جم

نشست نقد و بررسی هشتمین نکوداشت روز جم با حضور اعضای شورای شهر، مسئول دبیرخانه دائمی همایش و جمعی از شهروندان برگزار شد.
به گزارش دبیرخانه دائمی همایش روز جم؛ در ابتدای این نشست که پس از فراخوان عمومی برگزار شده بود مسئول دبیرخانه دائمی نکوداشت روز جم به ارائه گزارشی از برنامه های برگزار شده در هشتمین همایش نکوداشت روز جم پرداخت.
علی دانشمند با بیان اینکه برای اجرای برنامه های هشتمین نکوداشت روز جم ۳۵۴ میلیون تومان هزینه شده است افزود: ۲۰ برنامه متنوع شامل ویژه برنامه محوری همایش پایانی روز جم، کنسرت سالار عقیلی، کنسرت محسن ابراهیم زاده، جایزه استانی شعر جم، ویژه برنامه شبی با فوتبال، ویژه برنامه تجلیل از ورزشکاران، کنسرت محلی گروه لیکو، آیین شب شروه، موزه علوم و فنون ایران، رویداد کشوری استارت آپ ویکند خدمات شهری جم، بازسازی عروسی محلی جم، شاهنامه خوانی، جشنواره فرهنگی ورزشی خانوادگی، بازی های بومی محلی، آیین کاشت نهال در شهرستان، برگزاری مراسم زیارت عاشورا و تجدید میثاق با شهدا و … از جمله ویژه برنامه های اجرا شده در اسفند ماه ۹۶ بود.
دانشمند خاطر نشان کرد: ۱۹۰ پیشنهاد در سال ۹۶ در نشست های تخصصی به دبیرخانه رسید که در قالب برنامه های اجرا شده، اجرایی شد.
وی اضافه کرد: با توجه به لزوم اجرای با کیفیت و مطلوب برنامه ها در سال ۹۷، نشست های تخصصی با حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی در دستور کار قرار می گیرد و از ظرفیت پیشنهادات سال ۹۶ نیز استفاده خواهد شد.
مسئول دبیرخانه دائمی نکوداشت روز جم همچنین از افزایش زمان برگزاری برنامه های روز جم سال ۹۷ برای ارتقای کیفیت برنامه ها خبر داد و گفت: از انتقادات و پیشنهادات سازنده نخبگان استقبال می کنیم و در صورت ادامه حضور در دبیرخانه روز جم، تلاش خواهیم کرد برنامه ها با کیفیت بهتری برگزار شود.
رئیس شورای شهر جم هم در این نشست با تقدیر از دبیرخانه دائمی نکوداشت روز جم برای برگزاری مطلوب برنامه های روز جم اظهار داشت: برنامه هایی چون استارت آپ ویکند جم و جایزه استانی شعر جم، بازتاب های بسیار خوبی در سطح ملی داشت و از نقاط مختلف کشور از برگزاری برنامه ها تشکر کردند.
عبدالحسین اکسیر تصریح کرد: یکی از دغدغه های مهم در برگزاری نکوداشت روز جم، استفاده از ظرفیت شرکت های مستقر در منطقه برای کاهش برداشت از منابع مالی شهرداری بود که این مهم در دستور کار قرار گرفت و در سال ۹۷ تلاش خواهیم کرد بخش بیشتری از اجرای برنامه ها به شرکت های مستقر در منطقه واگذار شود.
علی پریشان نایب رئیس شورای شهر جم هم در این نشست با بیان اینکه زمان برگزاری نشست بررسی برگزاری هشتمین نکوداشت روز جم اظهار داشت: بهتر بود زمانی برای این نشست در نظر گرفته می شد که به حضور بیشتر منتقدان و تحلیل گران منجر می شد.
چمران رفیعی پور دیگر عضو شورای شهر جم هم با تقدیر از برگزاری مطلوب برنامه های روز جم تصریح کرد: شورا و شهرداری باید توجه ویژه ای به ارتقای سطح برنامه ها در سال ۹۷ داشته باشد.
رفیعی پور تاکید کرد: باید برنامه های فرهنگی و هنری در قالب روز جم به گونه ای باشد که به کاهش اتکا به شرکت ها و شهرک های مستقر در منطقه منجر شود.
وی اضافه کرد: اگر در شهرهای دیگر و شرکت ها و شهرک های مستقر در شهرستان، برنامه های مختلف فرهنگی هنری اجرا می شود باید تلاش کنیم فرزندان جم هم با آسودگی و آرامش خاطر از این نوع برنامه ها با راهبری شهرداری و شورای شهر بهره مند شود.
حاضران در نشست هم ضمن اعلام رضایت مندی از تغییر ایجاد شده در روند اجرای نکوداشت روز جم، در سخنانی به بیان دیدگاه های خود برای بهتر برگزار شدن نکوداشت روز جم پرداختند.
افزایش زمان برگزاری برنامه های روز جم، تلاش برای منظم تر برگزار شدن برخی برنامه ها چون تجلیل از ورزشکاران، اختصاص بخش ویژه به جم در ویژه برنامه جایزه شعر جم برای معرفی شاعران جم از عمده انتقادات مطرح شده در نشست بود.