مسئول دبیر خانه همایش روز جم گفت: لوگوی همایش روز جم توسط آقای سلمان قاسمی یکی از طراحان توانمند شهرستان ترسیم شد و در آن از المان ها و نمادهای مختلف مرتبط با جم و فرهنگ و جغرافیای جم استفاده شده است.

به گزارش سایت دبیر خانه همایش روز جم؛ علی دانشمند با بیان اینکه در طراحی نمادهای شهری و جشنواره ها، بیشتر کار به صورت فانتزی و هنری انجام می شود افزود: در طراحی نمادهای شهری، اشکال هندسی مختلف با قرار گرفتن در کنار هم، مفاهیمی را القا می کند که ذهن مخاطب را درگیر کرده و هر بیننده ای برداشت خود را از نماد می تواند داشته باشد.

وی اظهار داشت: طراحی لوگوی همایش روز جم با وسواس و دقت زیادی انجام شد و تلاش کردیم تلفیقی از فرهنگ، هنر و جغرافیایی جم را در بر داشته باشد.

دانشمند، با اشاره به برخی نمادها و المان های به کار رفته در لوگوی همایش روز جم گفت:این لوگو تلفیقی از فرهنگ سنتی و مذهبی جم چون سینه زنی و زنجیر زنی مدور و رقص چوپی است که تلاش شده به هر دو بخش ویژگی های فرهنگی جم از شادی و عزا توجه شود.

نماد های لوگو همایش جم

مسئول دبیرخانه دائمی همایش روز جم افزود: آفتاب نماد جنوب است و بخشی از لوگوی طراحی شده به خورشید درخشان اشاره دارد.

وی همچنین خارک و لیموی جم، حوض آب و کلوچه سنتی جم را از دیگر المان های به کار رفته در این لوگو دانست.

علی دانشمند تصریح کرد: البته برداشت های مختلف دیگری نیز می توان از لوگوی همایش روز جم داشت که ارتباط مستقیمی به عمق نگاه و زاویه دید مخاطبان عزیز دارد.