به گزارش خبرنگار دبیرخانه دائمی همایش روز جم به نقل از آوای جم؛با حضور سید عبدالواحد موسوی لاری،وزیر کشور دولت هشتم،پنجمین مراسم روز جم و بزرگداشت مرحوم عبدالله کامران برگزار شد.

پنجمین همایش بزرگداشت ۲۵ اسفند، روز جم، با حضور بالغ بر ۶۰۰ نفر از مردم این شهرستان بیست و پنجم اسفند ۹۳ در محل فرهنگسرای توحید برگزار گردید.

در این مراسم،سیدعبدالواحد موسوی لاری وزیر کشور دولت هشتم،بعنوان سخنران ویژه و شخصیت های نام آشنایی همچون مجید حسینی کنگانی،حمزه اعتماد(فرماندار دیر) ، فرماندار شهرستان مهر استان بوشهر ، مدیر کل اتباع خارجی استانداری فارس،فرمانداران اسبق شهرستانهای گناوه (اکسیر) تنگستان (قایدی)،فرماندار و اعضای شورای تامین و اداری شهرستان جم حضور داشتند.

معین راستین رئیس شورای اسلامی شهرجم و دبیر برگزاری پنجمین همایش روز جم در این همایش، از همه ارگان هایی که با شهرداری و شورای اسلامی شهر در راستای برگزاری این همایش همکاری کرده بودند قدردانی کرد.

عبدالله نادری فرماندار جم نیز در پنجمین همایش روز جم با برشمردن ظرفیت های فوق العاده این شهرستان خصوصاً در حوزه سرمایه انسانی، تصریح کرد مردم جم از دیرباز تا کنون در ادبیات سرآمد بوده و نقش مهمی در جنوب داشته اند.

وی شهرستان غنی جم را محل مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف،خصوصاً کشاورزی و صنایع مرتبط با نفت و گاز دانست.

در ادامه کلیپ های تصویری پخش گردید که در آن به معرفی عبدالله کامران موسس اولین مدرسه در جم پرداخته شده بود،خدمات بارز این بزرگمرد جمی خصوصا در زمینه آموزشی وی را به امیر کبیر جم مشهور ساخته است.

اسدالله کامران نوه مرحوم عبدالله کامران در این مراسم ضمن قدردانی از شهرداری و شورای اسلامی شهر جم،ابراز امیدواری کرد همه مردم بتوانند قدردان نیاکان خویش و نخبگان فعلی باشند.

ارائه مقاله برتر در زمینه خرما خاصویی از سوی رجایی فر دانشجوی مقطع دکتری، بخش دیگری از برنامه های مراسم امسال بود.

سخنران پایانی و ویژه این همایش نیز در سخنانی،پاسداشت مردان و زنان بزرگ و آنانی که خدمتی به دیارشان کرده اند را امری نیکو و پسندیده خواند.

سید عبدالواحد موسوی لاری وزیر کشور دولت هشتم افزود آنچه در اینگونه مراسمات از اهمیت بیشتری برخوردار است،وجود کارگروه هایی است که در طول یکسال در زمینه های مختلف بتواند مشکلات منطقه را رصد نموده و در انتها راهکاری مناسب را ارائه نماید.

وی با تمجید از مقاله ارائه شده در همایش گفت باید به این جوانان بها بدهیم که بتوانند کمکی به رشد و توسعه شهرستان نمایند.

در پایان این مراسم،برترین های شهرستان در سال اخیر در بخش های مختلف معرفی و تجلیل شدند.

سید علیرضا سجادی به پاس یازده سال و سه ماه عضویت و تلاش صادقانه در شورای شهر و شهرستان جم ،یاسین جاور و محمد ابراهیمی در حوزه تعلیم و تربیت ، حسین اسدی،عبدالحسن بی باک و یزدان کرمی نژاد در حوزه ورزش،علی اکبر آذریار در حوزه هنر و عکس ، حسین مهرابی در حوزه کشاورزی،سید عظیم حسینی در عرصه رسانه و خبر بعنوان برترین های سال ۹۳ شهرستان جم معرفی شدند