دبیر دومین جایزه شعر جم خبر داد: برگزیدگان مرحله اول دومین جایزه شعر جم معرفی شدند.

به گزارش دبیرخانه دائمی نکوداشت روز جم؛ مجید اجرایی با بیان اینکه با اتمام مرحله داوری آثار ارسال شده به دبیرخانه دومین جایزه شعر جم، ۵۰ برگزیده در بخش شعر آزاد، ۵۰ برگزیده در بخش شعرکلاسیک و ۱۰ برگزیده در بخش کتاب معرفی شدند، اظهار داشت: روند اجرایی این جایزه در ۴ بخش آزاد، کلاسیک، کتاب برتر سال و ویژه جم از بهمن‌ماه آغاز شد و از ۵ استان کهگیلویه‌ و بویراحمد، فارس، خوزستان، هرمزگان و بوشهر، ۴۷۸ شاعر، آثار خود را برای داوری به دبیرخانه دومین جایزه شعر جم ارسال نمودند که از این تعداد، ۲۲۴ شاعر در بخش کلاسیک، ۲۰۶ شاعر در بخش آزاد، ۲۳ شاعر در بخش بزرگسال و دانش‌آموزی ویژه جم و ۲۵ شاعر در بخش کتاب ثبت‌نام کردند.
اجرایی با بیان اینکه داوری آثار توسط ۱۰ شاعر مطرح کشوری انجام شده، تصریح کرد: تمام اشعار بدون نام و به‌صورت کدگذاری شده تا آخرین مرحله در اختیار داوران قرار گرفته و نهایت دقت و امانت‍‍‍داری در این راستا انجام شده تا داوری آثار بدون توجه به نام و نشان افراد و صرفا از روی کیفیت شعرها انجام شود.
دبیر دومین جایزه شعر جم با اشاره به پایان مرحله اول داوری آثار ارسالی به دبیرخانه افزود: بعد از داوری مرحله اول و تجمیع آرای هیات داوران، ۵۰ شاعر در بخش شعرکلاسیک، ۵۰ شاعر در بخش شعرآزاد، ۱۰ شاعر در بخش کتاب شعر آزاد و ۱۰ شاعر در بخش کتاب کلاسیک انتخاب و معرفی شدند؛ که از این تعداد، پس از برگزاری آخرین نشست هیات داوران برای انتخاب برگزیدگان نهایی، ۲۰ شاعر در بخش شعر کلاسیک، ۲۰ شاعر در بخش شعر آزاد، ۵ شاعر در بخش کتاب شعر آزاد و ۵ شاعر در بخش کتاب شعر کلاسیک بیشترین امتیاز را کسب کردند که از این شاعران برای حضور در مرحله نهایی و اختتامیه جایزه دعوت به عمل خواهد آمد.

اجرایی خاطر نشان کرد: هیات داوران متشکل از محمد سلمانی، محمدسعید میرزایی، صالح سجادی، ابراهیم اسماعیلی اراضی و حسن صادقی‌پناه در بخش کلاسیک و همچنین علیرضا پنجه‌ای، علیرضا بهنام، حمیدرضا شکارسری، گروس عبدالملکیان و مهرنوش قربانعلی در بخش شعر آزاد است که آیین اختتامیه و کارگاه شعر با حضور آنها بعنوان مهمان برگزار خواهد شد.

وی با تشریح جزئیات اختتامیه دومین جایزه شعر جم و روند اجرای ویژه برنامه‌های روز پایانی تصریح کرد: اختتامیه جایزه در دو بخش کارگاه و مراسم پایانی معرفی برترین‌ها برگزار می‌شود که طبق برنامه‌ریزی انجام شده، شاعران برگزیده از صبح یک شنبه ۲۶ اسفندماه وارد شهرستان می‌شوند و عصر همان روز کارگاه شعر در دو بخش آزاد و کلاسیک با حضور شاعران مطرح استان و کشور و ساعت ۱۹ هم اختتامیه دومین جایزه شعر جم با معرفی چهره‌های برتر شعر، برگزار می‌شود.

اجرایی به حضور میهمانان ویژه در اختتامیه دومین جایزه شعر جم اشاره کرد و گفت: شاعران مطرح و بنام کشور و استان در اختتامیه جایزه حضور خواهند داشت و اجرای اختتامیه نیز توسط شاعر مطرح کشور محمد امین جعفری انجام می‌شود.

دبیر دومین جایزه شعر جم گفت: با وجود تمایل به حضور شرکت‌کنندگان بیشتری در آیین اختتامیه، امکان میزبانی برای روز اختتامیه این دوره فقط برای ۵۰ برگزیده نهایی فراهم شده که شامل اسکان، ایاب و ذهاب و پذیرایی می‌باشد؛ در عین حال از حضور سایر شرکت‌کنندگان نیز در مراسم اختتامیه استقبال می‌کنیم.

لیست شاعران برگزیده در مرحله اول و نهایی مدعو در بخش های چهارگانه به شرح زیر اعلام می شود:

اسامی ۵۰ شاعر برگزیده مرحله اول ( به ترتیب حروف الفبا)
در بخش شعر آزاد

ردیف نام خانوادگی  نام استان ردیف نام خانوادگی  نام استان
۱ آزادپور اکبر خوزستان ۲۶ دشتی کامران بوشهر
۲  ابراهیمی فرشید بوشهر ۲۷ دیناروند لیلا خوزستان
۳ احسانی زاده علی بوشهر ۲۸  رحمانی زینب خوزستان
۴ احمدزادگان فاطمه هرمزگان ۲۹ رزمجویی بهروز فارس
۵ اختیاری سامان بوشهر ۳۰ رضازاده اذر خوزستان
۶ انصاری فرد لیلی هرمزگان ۳۱ رضایی گماری اصغر خوزستان
۷ ایوبی زهرا هرمزگان ۳۲ زارعی نجمه بوشهر
۸ آرمات ابراهیم هرمزگان ۳۳ سبزواری سجاد خوزستان
۹ باغبانی راد بهراد بوشهر ۳۴ سلیمی سعیده بوشهر
۱۰ باقرزاده داووود بوشهر ۳۵ سیدافقهی مریم هرمزگان
۱۱ باوی سعید هرمزگان ۳۶ شاطری نیلوفر خوزستان
۱۲  بشیری مهدی بوشهر ۳۷ شریفات فرزانه خوزستان
۱۳  بلالی محبوبه خوزستان ۳۸ شعبانی سعید خوزستان
۱۴  بهادر عبدالکریم بوشهر ۳۹ عبدی ثریا خوزستان
۱۵ بهرامی حسن کهکیلویه و بویراحمد ۴۰ غلامی محمدعلی فارس
۱۶ بهزادی فراز بوشهر ۴۱ فرهادی تیرداد بوشهر
۱۷ پاکرووان نیا ابوذر خوزستان ۴۲ قنبری مرداسی محمد خوزستان
۱۸ توفیقی مصطفی فارس ۴۳ کاظم نژادی طاهره فارس
۱۹ جوانبخت ارسلان فارس ۴۴  محمدی حسین فارس
۲۰ چراغ پور سمیرا بوشهر ۴۵ معصومی آریا کهکیلویه و بویراحمد
۲۱ حسام الدین نیلوفر فارس ۴۶ مومنی لندان بهنام بوشهر
۲۲  خالدیان میثم خوزستان ۴۷ نجف وند هدایت خوزستان
۲۳ خدادای معصومه بوشهر ۴۸ نزاهی سروش خوزستان
۲۴ خواجوی کورش بوشهر ۴۹ نیکنژاد حسین بوشهر
۲۵ درختیان سایه بوشهر ۵۰ والا امیرحسین هرمزگان

 

 

اسامی ۵۰ شاعر برگزیده مرحله اول( به ترتیب حروف الفبا)
در بخش شعر کلاسیک

۱ احمدی حمدالله خوزستان ۲۶ سلیمانی سیداکبر کیکیلویه و بویراحمد
۲  احمدی فر احمدرضا بوشهر ۲۷ شریفات فرزانه خوزستان
۳ اسفندیاری شکوفه فارس ۲۸ شعبانی زهرا خوزستان
۴ اسماعیلی عابد بوشهر ۲۹ صادقی حسین فارس
۵ اقرایی پویا خوزستان ۳۰ صافی حامد خوزستان
۶  انصاری فرد ایرج هرمزگان ۳۱ صفری آشو بوشهر
۷ ایزدی فر رحمان خوزستان ۳۲ طهرانی نوبندگانی محمدجواد فارس
۸  باقرزاده راضیه بوشهر ۳۳ عشایری علی فارس
۹ بشردوست رحمان بوشهر ۳۴  فرهمند ربع الله کیکیلویه و بویراحمد
۱۰ بصری محبوبه بوشهر ۳۵ فیروزی ریحانه بوشهر
۱۱  بنی تمیم لیلا خوزستان ۳۶ قاسمی روح الله فارس
۱۲ بهرامی حسن کیکیلویه و بویراحمد ۳۷ قریشی محمد فارس
۱۳ بیات نسب مهدی بوشهر ۳۸  قناعتیان روح الله جهرم
۱۴ پروند مریم بوشهر ۳۹ قهارترس زرین تاج فارس
۱۵ تباح فر حمزه کریم خوزستان ۴۰ کلانتر راضیه هرمزگان
۱۶ توفیقی مصطفی فارس ۴۱ کوهمال علیرضا فارس
۱۷ جمعه پور احمد بوشهر ۴۲  مرادی علی کیکیلویه و بویراحمد
۱۸ حسامی شبنم فارس ۴۳ مرحبایی فرهاد خوزستان
۱۹ حقیقت مریم فارس ۴۴  مروتی اردکانی عبدالرضا فارس
۲۰ خندانی میثم خوزستان ۴۵ منصوری حیدر بوشهر
۲۱ روستایی فارسی شهدخت فاارس ۴۶ مولایی پور رحمان فارس
۲۲ زارع دانیال بوشهر ۴۷ مومنی لندان بهنام بوشهر
۲۳  زنگنه تقیه بوشهر ۴۸ میرزاخانی فرزانه فارس
۲۴ سرطاوی روح الله فارس ۴۹ نجار عقیل بوشهر
۲۵  سلماسی سعیده فارس ۵۰  نظری فهیمه هرمزگان

 

 

اسامی ۲۰ شاعر برگزیده مدعو مرحله نهایی( به ترتیب حروف الفبا)
در بخش شعر آزاد

ردیف نام خانوادگی نام استان ردیف نام خانوادگی نام استان
۱ آزادپور اکبر خوزستان ۱۱ رضازاده اذر خوزستان
۲  بهرامی حسن کهکیلویه و بویراحمد ۱۲ سبزواری سجاد خوزستان
۳ بهزادی فراز بوشهر ۱۳ سیدافقهی مریم هرمزگان
۴ پاکرووان نیا ابوذر خوزستان ۱۴ فرهادی تیرداد بوشهر
۵ توفیقی مصطفی فارس ۱۵ لندان بهنام مومنی بوشهر
۶ جوانبخت ارسلان فارس ۱۶ معصومی آریا کهکیلویه و بویراحمد
۷ چراغ پور سمیرا بوشهر ۱۷ نجف وند هدایت خوزستان
۸ حسام الدین نیلوفر فارس ۱۸ نزاهی سروش خوزستان
۹ خدادای معصومه بوشهر ۱۹ نیک نژاد حسین بوشهر
۱۰ رزمجویی بهروز فارس ۲۰ والا امیرحسین هرمزگان

 

 

 

اسامی ۲۰ شاعر برگزیده مدعو مرحله نهایی( به ترتیب حروف الفبا)
در بخش شعر کلاسیک

ردیف نام خانوادگی نام استان ردیف نام خانوادگی نام استان
۱ احمدی فر احمدرضا بوشهر ۱۱ شریفات فرزانه خوزستان
۲ اسفندیاری شکوفه فارس ۱۲ فیروزی ریحانه بوشهر
۳  اسماعیلی عابد بوشهر ۱۳ قاسمی روح الله فارس
۴ بصری محبوبه بوشهر ۱۴ کوهمال علیرضا فارس
۵ بنی تمیم لیلا خوزستان ۱۵ مرادی علی کهکیلویه و بویراحمد
۶ بهرامی حسن کهکیلویه و بویراحمد ۱۶  مرحبایی فرهاد خوزستان
۷ بیات نسب مهدی بوشهر ۱۷ منصوری حیدر بوشهر
۸ خندانی میثم خوزستان ۱۸ مولایی پور رحمان فارس
۹ سرطاوی روح الله فارس ۱۹ مومنی لندان بهنام بوشهر
۱۰ سلیمانی سید اکبر کهکیلویه و بویراحمد ۲۰  میرزاخانی فرزانه فارس

 

 

 

اسامی ۵ شاعر و کتاب برگزیده مدعو مرحله نهایی( به ترتیب حروف الفبا)
در بخش شعر آزاد

ردیف نام خانوادگی نام نام کتاب استان
۱ سبزواری سجاد مرمت مهر و ماتیک خوزستان
۲ سلیمانی هادی به وقت قجر، به ساعت ۷ عصر خوزستان
۳ فروغی مهر شهرام ماموریت سری کلمات خوزستان
۴ کشاورز دهدشتی بهنام ایگمو فارس
۵ ناصری ابراهیم ابراهیم خوزستان

 

 

 

اسامی ۵ شاعر و کتاب برگزیده مدعو مرحله نهایی( به ترتیب حروف الفبا)
در بخش شعر کلاسیک

ردیف  نام خانوادگی نام نام کتاب استان
۴  پرندآور ایوب بیش از تمام اهل زمین دوست دارمت فارس
۵ حیدری سجاد استخاره خاک فارس
۱ طبیب زاده رضا گریه بیزارمان نکرده هنوز فارس
۳ قناعت پیشه فتحیه سی و ۹ فارس
۲ محبی مسلم من آنکه دیگران به تو گفته اند نیستم هرمزگان

 

 

 

اسامی شاعران برگزیده مرحله نهایی (به ترتیب حروف الفبا)

بخش ویژه جم (بزرگسال)

ردیف نام خانوادگی نام
۱ پروند حسین
۲ رسولی علی

 

 

 

اسامی شاعران برگزیده مرحله نهایی (به ترتیب حروف الفبا)

بخش ویژه جم (دانش آموزی)

ردیف نام خانوادگی نام
۱ حیدری هادی
۲ کشفی نازنین زهرا